kompleksowe przeglądy wspólnot mieszkaniowych

obsługa sieci handlowych

wieloletnie doświadczenie

szeroki zakres usług p.poż.

nowoczesne rozwiązania

profesjonalne doradztwo


Przegląd gaśnic, legalizacja - Warszawa, Mińsk Mazowiecki

Zakład Usług Pożarniczych "FIREMAN" to firma świadcząca usługi przeglądu i konserwacji gaśnic już od blisko 20 lat. W tracie lat swojej działalności uzyskaliśmy wszelkie dostępne na rynku certyfikaty i uprawnienia, dzięki którym możemy dokonywać corocznych kontroli, naprawiać usterki oraz konserwować gaśnice. Praca naszych wysoko wykwalifikowanych oraz regularnie szkolonych ekspertów odbywa się w nowoczesnym warsztacie z dostępem do wszelkich niezbędnych narzędzi.

Obecne prawo polskie wyraźnie mówi o tym, że zgodnie z przepisami wszelkie urządzenia przeciwpożarowe muszą być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom serwisowym co najmniej raz w roku. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę czasokresy zawarte w instrukcji obsługi lub dokumentacji techniczno-ruchowej sprzętu. W związku z tym chcemy zaproponować Państwu fachową usługę przeglądu gaśnic świadczoną w Warszawie oraz Mińsku Mazowieckim.

a) każda z gaśnic powinna zostać poddana kontroli przed końcem okresu gwarancji, który obejmuje rok od daty produkcji, następnie zaleca się powtarzać przegląd minimum raz na dwanaście miesięcy

b) proszki gaśnicze należy wymieniać raz na 5 lat,

c) naprawę warsztatową oraz remont gaśnicy należy przeprowadzać co najmniej raz na 5 lat oraz po każdym jej użyciu,

d) aby upewnić się, że gaśnice znajdujące się obiekcie są sprawne, należy sprawdzić:

  • ogólny stan gaśnicy,
  • czytelność, kompletność i prawidłowość napisów,
  • ogólny stan węży i prądownic.


Oprócz tego zaleca się:

  • wymianę wszystkich uszkodzonych elementów na nowe, sprawne i koniecznie autoryzowane przez producenta,
  • usunięcie wszelkich usterek zauważonych w trakcie kontroli.


Dowodem przeprowadzenia kontroli oraz wykonania prac konserwatorskich, nasz serwisant wręczy Państwu nalepkę na gaśnicę bądź etykietę zawierającą informacje takie jak nazwa i adres firmy, szczegółową listę czynności, które zostały przeprowadzone wraz z ich opisem, a także datę ostatniej i jednocześnie kolejnej zalecanej konserwacji (miesiąc i rok).
Legalizacja gaśnic

W każdym budynku oraz każdym samochodzie musi być obecna gaśnica. Oprócz tego, że konieczna jest jej obecność, istotne jest również to, by była ona sprawna. Jak zadbać o dobry stan urządzenia przeciwpożarowego w obiekcie lub aucie? Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, iż gaśnica podlega przeglądom, które, aby mieć stuprocentową pewność, iż urządzenie będzie działało prawidłowo, powinno się przeprowadzać regularnie raz w roku. Legalizacja gaśnic dotyczy zbiorników gaśnic o masie środka gaśniczego przekraczającej 6 kg, zatem nie będzie podlegać jej gaśnica samochodowa.

Legalizacja gaśnic jest niczym innym, jak potwierdzeniem sprawności przeglądanego urządzenia przeciwpożarowego. Aby stwierdzić, czy spełnia ono wszelkie warunki i byłoby w stanie zapobiec zagrożeniu pożarowemu, należy przeprowadzić odpowiednią kontrolę. W jej trakcie nasz konserwator oceni zewnętrzny stan sprzętu, ważność i stan proszku gaśniczego, a w razie zauważenia złego stanu technicznego urządzenia - dokona napraw w postaci usunięcia usterek oraz wymiany uszkodzonych elementów.

Chcąc zadbać o stan gaśnic znajdujących się w Państwa zakładzie, powinni Państwo skorzystać z fachowych usług Fireman, wśród których znajdują się między innymi przegląd oraz legalizacja gaśnic. Nasi eksperci sią dostępni w Warszawie i Mińsku Mazowieckim.


Informacje

Jeśli macie do nas pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 25 759 08 72

lub możecie skorzystać z naszego wygodnego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Nasze blisko 20 letnie doświadczenie oraz setki zadowolonych firm współpracujących z nami od lat, jest gwarancją usług najwyższej jakości.

Podstawowym celem działania firmy jest zabezpieczenie przeciwpożarowe obiektów w niezbędny sprzęt zapewniający bezpieczeństwo i spokojny sen na lata.

Nasza firma jest autoryzowanym przedstawicielem czołowych producentów zabezpieczeń oraz sprzętu przeciwpożarowego.

Dbając o wysokie standardy firmy regularnie uczestniczymy w licznych szkoleniach, konferencjach oraz targach branżowych.

Zapraszamy do kontaktu, nasi pracownicy zawsze chętnie i profesjonalnie pomogą Państwu w doborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb i oczekiwań.